U prigodi Dana državnosti, u četvrtak, 25. lipnja u 9,00 sati, predstavnici Općine, općinskih organizacija političkih stranaka i HVIDRA-e Korčula Vela Luka položili su vijenac i zapalili svijeću pred centralnim Spomen križem na mjesnom groblju svetog Roka za sve žrtve na putu hrvatske državnosti.
U delegaciji Općine bili su općinski načelnik Tonko Gugić, zamjenik načelnika Zoran Manestar i predsjednik Općinskog vijeća Dragiša Barčot, a svečanom protokolu su nazočili predsjednica OO HSS-a Željka Gugić, predsjednik OO SDP-a i županijski vijećnik Ivo Žuvela, predsjednik OO HNS-a Deni Surjan, predsjednik OO HSLS-a Ivan Bačić Čino i predsjednik HVIDRA-e Korčula – Vela Luka Ratko Žuvela.
Općina Vela Luka