U petak 15. VIII. procesijom i svečanim euharistijskim slavljem koje je, uz sudjelovanje velikog broja župljana, naših bratovština i župnog zbora, na pijaci ispred župne crkve predvodio naš župnik, don Ante, proslavili smo svetkovinu Uznesenja BDM na Nebo - Veliku Gospu. Govoreći, u svojoj homiliji, o Marijinoj vjeri i njenom povjerenju u Boga, župnik nas je pozvao da Mariju nasljedujemo u svom svakodnevnom življenju vjere. Kako bi uistinu susreli Isusa, kako bi Isus doista postao naš životni suputnik potrebno je povjerovati. Blažena ti što povjerova, čuli smo kako je Elizabeta rekla Mariji. To je ključna rečenica današnjeg evanđelja, današnje svetkovine i cijelog Marijina života. Marija je Bogu povjerovala, stavila mu na raspolaganje samu sebe i cijeli svoj život. Moleći nebeski zagovor Blažene Djevice Marije za sebe, svoje obitelji, našu društvenu i župnu zajednicu, nasljedujmo je u svom vjerničkom življenju. Povjerujmo sestre i braćo, i mi Bogu, stavimo mu na raspolaganje sebe i svoje živote, ljubimo Boga u bratu čovjeku, kako bi Bog i po nama mogao činiti silna djela.
Izvor: www.zupa-vela-luka.hr