U utorak, 13.11.2018. u galeriji Centra za kulturu Vela Luka održano je predstavljanje knjige "Preživio sam Vukovar i Ovčaru", autora Vilima Karlovića.
Vilim Karlović je jedan je od sedmorice preživjelih s Ovčare, šest mjeseci je bio zarobljenik u logoru Sremska Mitrovica, pripadnik Prve gardijske brigade "Tigrovi" s kojima je prošao najvažnija ratišta.
Njegova knjiga predstavlja osobno svjedočanstvo najgorih, ali i najboljih ljudskih osobina kako ih samo rat može iznjedriti, nevjerojatnih povijesnih događaja iz vremena Domovinskog rata, kao i teških događaja novijeg datuma.
Knjiga govori o snazi vjere i nadi koju nikada ne smijemo izgubiti.
Govori i o praštanju, pomirenju i toleranciji prema svakome.