U subotu 21.03. s početkom u 20h u galerije Centra za kulturu Vela Luka održao se književni program "Proljeće s Vučetićem" povodom godišnjice rođenja našeg Velolučkeg književnika Šime Vučetića.
Manifestacija “Proljeće s Vučetićem” povodom obilježavanja rođendana akademika Šime Vučetića, hrvatskog književnika rođenog 21. ožujka 1909. U Veloj Luci, započela je natječajem za literarne i likovne radove za sve osnovce i srednjoškolce s ciljem popularizacije njegovog književnog opusa na temu “Ovo je luka moga mjesta”, u organizaciji Narodne knjižnice “Šime Vučetić”. Manifestacija je završila polaganjem vijenaca na grob spomen ploču rodne kuće Šime Vučetića i predavanjem Božidara Petrača, predsjednika Društva hrvatskih književnika, uz pjesnički recital i proglašenje najboljih literarnih i likovnih radova.
(tekst: www.radio-m.hr, fotografija: Lujo Frlan)