U skladu sa Pravilnikom o protokolu Općine, danas je u općinskoj vijećnici organiziran svečani prijem na kojem su uručene pohvalnice najuspješnijim učenicima Osnovne i Srednje škole Vela Luka za proteklu školsku godinu (2012/2013).
Domaćini prijema bili su Općinski načelnik Tonko Gugić Bakan, njegov zamjenik Zoran Manestar i Predsjednik Općinskog vijeća Dragiša Barčot, koji su se u prigodnom govoru zahvalili učenicima i mentorima kao i ravnateljima škola na zapaženim rezultatima, uloženom radu i trudu.
Popis nagrađenih učenika nalazi se u prilogu.