U skladu sa Pravilnikom o protokolu Općine i programom proslave Dana Općine i blagdana sv. Josipa 2015. godine, danas je u općinskoj vijećnici organiziran svečani prijem na kojem su uručene pohvalnice najuspješnijim učenicima Osnovne i Srednje škole Vela Luka za zapažene rezultate u učenju i radu tijekom protekle školske godine 2013/2014.
Domaćini prijema su bili predsjednik općinskog vijeća Općine Dragiša Barčot i zamjenik općinskog načelnika Zoran Manestar, koji su se u prigodnom govoru zahvalili učenicima i mentorima kao i ravnateljima škola na zapaženim rezultatima, uloženom radu i trudu.
Nakon službenog dijela organiziran je prigodni domjenak.
Popis nagrađenih učenika i njihovih mentora nalazi se u prilogu.