28. 5 (četvrtak) u srednjim školama u Blatu i Veloj Luci održana je edukacija na temu Prevencije trgovine ljudi. Radionice je održala voditeljica mladih Sandra Suhor u 4 razreda, točnije, na radionicama je sudjelovalo oko 60ak učenika. Cilj edukacije je bio upoznati mlade s problemom trgovanja ljudima kao najgorim primjerom kršenja ljudskih prava. Naime, mišljenja smo da činjenica kako je trgovina ljudi treća po veličini u svijetu organizirana kriminala djelatnost, nije svima poznata. Kako su na edukaciji sudjelovali učenici trećih razreda srednje škole, upoznali smo ih sa mjerama opreza za nadolazeću ekskurziju u akademskoj godini 2015./2016.
(GD CK Korčula)