U pratnji Premijera bili su Pomoćnik ministra financija Boris Šuvak, saborski zastupnik Mladen Marelić te direktor Vodnogospodarskog odjela za slivove južnoga Jadrana sa sjedištem u Splitu Mirko Duhović.
Premijera i njegove goste dočekali su domaćini Općinski Načelnik Tonko Gugić, Zamjenik načelnika Zoran Manestar, Predsjednik Općinskog vijeća Dragiša Barčot, predsjednik Općinskog odbora SDP-a Ivo Žuvela te ostali uzvanici i mještani.
U službenom dijelu posjeta, Premijer je razgledao postrojenje za pročišćenje otpadnih voda (kanalizaciju) i gradilište državne ceste D-118 uz predstavnika investitora Hrvatskih cesta. Nakon toga, razgledao je i gradilište pomorsko-putničkog terminala, gdje ga je dočekao Ravnatelj Županijske lučke uprave Boris Žuvela.
Na odlasku Premijer se pozdravljao sa građanima te izrazio želju za ponovni dolazak.
Foto: Lujo Frlan, Anđela Šćepanović