Jučer je u Zagrebu, u konferencijskoj sali Hotela Sheraton, predstavljena tiskana publikacija "Budućnost Europe-Europska godina mladih", koja je rezultat cjelogodišnjeg rada učenika 10 srednjih škola iz Hrvatske, među kojima je i naša Srednja škola Vela Luka, ali i 5 škola iz Njemačke.
Teme kojima su se srednjoškolci bavili su upravo one koje su sami identificirali kao važne: stambene politike, sportske i kulturne aktivnosti za mlade, problemi zapošljavanja mladih, zelene politike, itd.
Svaka od 10 škola je u vlastitoj lokalnoj zajednici istražila probleme s kojima se mladi susreću te na temelju toga donijela prijedloge rješenja.
Nakon predstavljanja publikacije novinarima, učenici su krenuli prema Pantovčaku te su u jednom od Ureda Predsjednika , publikaciju predstavili i uručili i samom predsjedniku Republike Hrvatske,
gospodinu Zoranu Milanoviću.
Također, gospodin Predrag Fred Matić se obvezao da će naša publikacija doći na sve relevantne adrese u Hrvatskoj i Europi, Europskom parlamentu i Europskoj komisiji.
Ovim putem zahvaljujemo MEP-u Predragu Fredu Matiću i njegovom timu na prilici i uključenju u ovakav projekt.
Rad na ovakvim projektima omogućuje:
-učenicima aktivno sudjelovanje u kreiranju vlastite budućnosti te razvoj brojnih vještina, od istraživačkih do komunikacijsko-prezentacijskih,
-promociju škole koja na najbolji mogući način učenike priprema za život, ali i promociju samog mjesta odakle dolaze.
Od početka do samog kraja na ovom projektu u cjelosti su sudjelovali učenici 4.a razreda: Roko Franulović, Linda Žuvela, Barbara Ančić i Lana Mirošević uz podršku nastavnice Sande Tasovac.
Objavu Ureda predsjednika Republike Hrvatske o susretu s učenicima možete pogledati ovdje.