Drugog dana boravka u Dubrovačko-neretvanskoj županiji predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović je jučer u četvrtak, 26. listopada, u poslijepodnevnim satima, posjetila Velu Luku, gdje joj je priređen svečani doček uz bogati kulturno-umjetnički program i veliki broj Velolučana koji su je došli pozdraviti.
Predsjednicu Republike su kao domaćini dočekali i pratili općinska načelnica Katarina Bikić, predsjednika općinskog vijeća Zorana Manestara i zamjenik načelnice Dragiša Barčot.
U pratnji predsjednice Grabar-Kitarović i predstavnika Ureda predsjednice su bili župan Dubrovačko-neretvanske županije Nikola Dobroslavić, ministar državne imovine Goran Marić, saborski zastupnik Branko Bačić, zamjenik župana Joško Cebalo, ravnateljica specijalne bolnice "Kalos" Damira Bojić, ravnatelj Županijske lučke uprave Boris Žuvela.
U svečanom dočeku Predsjednice sudjelovali su Narodna Glazba Vele Luke, FD Kumpanija, mješovita klapa FD Kumpanije, Udruga mažoretkinja Vela Luka te brojni građani koji su željeli pozdraviti Predsjednicu ili iskoristiti prigodu kako bi se zajednički fotografirali.
U Općinskoj vijećnici održan je radni sastanak na kojem su predstavnici Općine informirali predsjednicu o aktualnim problemima naše Općine i planiranim razvojnim projektima.
Na kraju posjeta Predsjednica je zajedno sa okupljenim mještanima i mješovitom klapom FD Kumpanija zapjevala "Sijećanje na Velu Luku".