Gradsko društvo Crvenog križa Korčula u skladu s programom Službe spašavanja života na vodi i ekološke zaštite priobalja Hrvatskog Crvenog križa provodi od 22.05.2015 god. predavanje na temu «More, plaža i mi“, a kao nastavak predavanju koje je provedeno u devetom mjesecu 2014 god. Navedeno će se provesti u svim četvrtim razredima osnovnih škola na području otoka Korčule i općini Orebić. Prva predavanja održana su u Osnovnoj školi Vela Luka i Smokvica.
Cilj ovih predavanja je podučiti djecu kako pružiti prvu pomoć kod uboda ose ili pčele, uboda na otrovne bodlje škrpina i draganje, kod kontakta s meduzom, te kako se pravilno zaštititi od sunca.