Na prijedlog Povjerenstva za stipendije i u skladu sa obećanjima danim studentima tijekom susreta sa njima, općinski načelnik Tonko Gugić je 28. travnja o.g. donio svoju odluku o povećanju općinskih stipendija. Općinska stipendija je do ovog povećanja isplaćivana u svoti od 650,00 kn, a sada iznosi 700,00 kn. Stipendija u novom utvrđenom iznosu od 700,00 kn će se učenicima i studentima koji se stipendiraju iz proračuna Općine isplaćivati od mjeseca svibnja.
U ovom trenutku se iz općinskog proračuna isplaćuje 36 stipendija, od čega su 32 studentske i 4 učeničke. Na početku školske/akademske godine bilo je 40 stipendista.
Za ovu namjenu je u općinskom proračunu za 2015. godinu osigurano 220.000,00 kn.