Na Badnji dan, 24. Prosinca 2019., Načelnica Općine Vela Luka Katarina Gugić svečano je primila stipendiste za školsku/akademsku godinu 2019./2020. Na početku ih je uvodno pozdravila, iznijela im projekte koje je Općina Vela Luka u protekloj godini realizirala, predstavila im recentne te one koje se u budućnosti tek planiraju realizirati.
Uslijedilo je potpisivanje ugovora s deset stipendista za školsku/akademsku godinu 2019./2020. U okviru općinskog proračuna osigurala su se sredstva za 8 studentskih stipendija prema Odluci o stipendiranju učenika i studenata koji se obrazuju za deficitarna zanimanja i 2 učeničke stipendije za učenike i studente koji se obrazuju za deficitarna zanimanja. Od ove godine visina stipendija umjesto dosadašnjih 700,00 kn iznosi za učenike i studente 800,00 kn i za studente medicinskog fakulteta 1.400,00 kn.
Nakon potpisivanja ugovora uslijedilo je druženje i prigodno čaščenje.