U cilju unaprjeđenja zdravstvene zaštite mještana Vele Luke, ali i svih stanovnika zapadnog dijela otoka Korčule i otoka Lastova, koji gravitiraju velolučkom Domu zdravlja Dr. Ante Franulović, općinska načelnica Katarina Gugić je sa v.d. ravnateljem Andrejem Podbevšekom potpisala ugovor o sufinanciranju pružanja zdravstvene zaštite iz djelatnosti urologije i dermatologije za 2021. godinu. Također, potpisan je ugovor o sufinanciranju medicinsko-biokemijskog laboratorija, ortopeda, inženjera medicinske radiologije i primalja kojim se Općina Vela Luka obvezala sufinancirati medicinske usluge pripravnosti iz navedenih područja. Potpisan je i ugovor o sufinanciranju troškova stanovanja za liječnika.
Ukupna vrijednost potpisanih ugovora je 75.769 kuna.