U cilju poboljšanja zdravstvene zaštite stanovnika na zapadnom dijelu otoka Korčule načelnik općine Tonko Gugić Bakan i ravnatelj Doma zdravlja "Dr. Ante Franulović" Marin Barčot potpisali su u četvrtak, 16. veljače o.g., ugovore o sufinanciranju pružanja zdravstvenih usluga u velolučkom Domu zdravlja.
Ugovorima će se osigurati pružanje zaštite iz djelatnosti urologije, dermatologije, medicinsko-biokemijskog laboratorija, ortopedije, oftamologije, radiologije i službe primalje u 2017. godini.
Vrijednost potpisanih ugovora je 66.920,00 kn, a sredstva za ovu namjenu su osigurana u Proračunu Općine Vela Luka za 2017. godinu.