Jučer je u Splitu Načelnik Općine Vela Luka Tonko Gugić potpisao ugovor o sufinanciranju projekta Uređenja šetnica u Veloj Luci sa potpredsjednikom Vlade i ministrom regionalnog razvoja i fondova Europske unije Brankom Grčićem.
Ugovor je potpisan temeljem Potprograma Razvoj jadranskih otoka kojim se dodjeljuju sredstva osigurana u Državnom proračunu Republike Hrvatske za 2015. godinu, jedinicama lokalne i područne (regionalne) samouprave za svrhovito ulaganje u razvoj infrastrukture i gospodarstva na hrvatskim otocima.
U ovoj godini Ministarstvo regionalnoga razvoja i fondova Europske unije sufinancirat će 26 projekata u iznosu od gotovo 16 milijuna kuna.
Projekti su odobreni općinama Janjina, Jelsa, Lastovo, Lumbarda, Nerežišća, Orebić, Postira, Pučišća, Smokvica, Ston, Sutivan, Tisno, Tkon, Trpanj i Vela Luka, te gradovima Supetar, Komiža, Korčula, Šibenik, Vis i Vodice.
Na temelju Potprograma Razvoj jadranskih otoka objavljen je Javni poziv za dostavu projekata razvoja jadranskih otoka u 2015. u razdoblju od 13. veljače do 27. veljače 2015., a odnosio se na projekte vezane za radove na modernizaciji, sanaciji, izgradnji, rekonstrukciji, adaptaciji i dogradnji objekata komunalne, društvene, javne, poduzetničke i turističke infrastrukture kojima se potiče zaštita okoliša, energetska učinkovitost i obnovljivi izvori energije.
Općina Vela Luka se prijavila na Javni poziv i ostvarila sufinanciranje od strane Ministarstva regionalnoga razvoja i fondova Europske unije u iznosu od 900.766,00 kn s PDV-om.