I ove godine 24. lipnja, na blagdan Svetog Ivana u Veloj Luci održana je tradicionalna veslačka „Ragata Sv. Ivana“. Ragata koja se temelji na višestoljetnoj tradiciji veslanja i ragatanja održala se u dvije utrke u kojima je sudjelovalo osam veslačkih posada u tri kategorije.
U Prvoj utrci koja je bila organizirana za mlađe veslače sudjelovale su dvije muške i dvije ženske posade. U muškoj konkurenciji prva je stigla posada „Oćo ve“ koju su činili Leo Zlokić, Domagoj Žuvela, Danijel Miletić, Borna Bačić i kormilar Ante Šeparović. Druga je stigla posada „Nema nam pomoći“ u kojoj su veslali Roko Đuderija, Marko Surjan, Deni Cetinić, Lovre Berković i kormilar Sandro Kinđerski. U ženskoj konkurenciji prva kroz cilj prošla je posada „Nema predaje“ sa članicama Petrom Dragojević, Karlom Šeparović, Jelenom Prižmić, Petrom Barčot i kormilarkom Željanom Barčot. Druga je stigla posada „Do rive“ u kojoj su veslale Lara Barčot, Dijana Kalebić, Suzana Cetinić, Anita Oreb i kormilarka Ivana Prižmić.
Nakon prve utrke u kojoj su sudjelovali mlađi sudionici održana je ragata za starije veslače. Na stazi dugoj 3600 metara od Glavice Sv. Ivana do sredine Vele rive veslale su četiri posade. Pobjednici ovogodišnje "Ragate Sv. Ivana" su članovi posade pod nazivom „Meni je sve jedno“ u kojoj su veslali Antonio Burmas, Teo Padovan, Marko Prižmić, Antonio Šeparović i kormilar Mladen Tabain. Druga je stigla posada „Medvjedići“ u kojoj su veslali Bude Cetinić, Nikola Žuvela, Ante Trojanović, Luka Bačić i kormilar Ivan Šeparović. Treća je posada „Nevera“ u kojoj su veslali Antonio Dragojević, Vito Prižmić, Nikola Šeparović, Petar Marinović i kormilar Petar Žuvela. Ragatu su odveslali i članovi posade "Matrib" koji su za sudjelovanje također dobili medalje.
Medalje, pehar pobjednika i lovorov vijenac uručila je Katarina Gugić, načelnica Općine Vela Luka. Drugoplasiranim sudionicima medalje je uručio Anito Šeparović, predsjednik VK Ošjak, dok je trećeplasiranoj posadi medalje uručio Nikša Prižmić, dugogodišnji član i veslač VK Ošjak. Glavni sudac ragate na moru bio je prof. Lenko Dragojević a sudac na cilju bio je Anito Šeparović. Narodna glazba Vela Luka je na brodu „Muro“ i ove godine svojm glazbenim izvedbama uveličala događaj. Nakon utrke i dodjele medalja svi sudionici su se s okupljenim posjetiteljima prigodno počastili.
Organizator „Ragate Sv. Ivana“ je udruga „Luško lito“, a pokrovitelj Općina Vela Luka.
Čestitke svima na ostvarenim rezultatima!