U skladu sa Pravilnikom o protokolu Općine Vela Luka i kao dio službenog programa proslave Dana Općine Vela Luka i blagdana sv. Josipa, položeni su vijenci i zapaljena svijeća ispred centralnog Spomen križ obilježja na mjesnom groblju za sve naše pokojne, kao i na grobove prvog općinskog načelnika Tadije Tabaina Šantića i prvog župnika don Petra Jokovića.
Svečani protokol su predvodili predsjednik Općinskog vijeća Zoran Manestar i općinska načelnica Katarina Gugić. U svečanom protokolu polaganja vijenaca su bili i zamjenici predsjednika općinskog vijeća, predsjednik OO HNS-a Deni Surjan i predsjednik OO HSS-a Ranko Surjan, predsjednica OO HDZ-a Tatjana Vučetić i župnik don Hrvoj Katušić koji je održao prigodnu molitvu.