Danas 19. ožujka 2020.g., u jutarnjim satima, općinska načelnika Katarina Gugić, predsjednik općinskog vijeća Zoran Manestar i zamjenik općinske načelnice Dragiša Barčot su u skladu sa općinskim protokolom polaganja vijenaca, a povodom Dana Općine Vela Luka i blagdana sv. Josipa položili vijence pred centralnim Spomen križ obilježjem na mjesnom groblju sv. Roka za sve naše pretke, kao i cvjetne aranžmane na grobove don Petra Jokovića – prvog župnika i Tadije Tabaina Šantića – prvog općinskog načelnika.
Obzirom na situaciju sa širenjem koronavirusa i preventivnim mjerama koje se poduzimaju, ove godine su nažalost odgođena sva događanja u svezi proslave i obilježavanja Dana Općine i blagdana sv. Josipa. Ovom simboličnom gestom obilježen je Dan Općine.