U skladu sa Općinskim protokolom predstavnici Općine Vela Luka i predstavnici Dobrovoljnog vatrogasnog društva Vela Luka su danas, u nedjelju 14. kolovoza 2016., u jutarnjim satima položili vijenac na spomen obilježje stradalima u velikom katastrofalnom požaru 1985. godine u Potirni.
Svečanom protokolu su nazočili općinski načelnik Tonko Gugić Bakan, predsjednik Općinskog vijeća Dragiša Barčot, zamjenik općinskog načelnika Zoran Manestar, zamjenik predsjednika Županijske Skupštine Dubrovačko-neretvanske županije i predsjednik OO SDP-a Ivo Žuvela, predsjednik OO HSLS-a Ivan Bačić, nezavisni općinski vijećnik Zdravko Žuvela i predstavnik OO HSS-a i općinski vijećnik Nikša Petković. Ispred DVD-a svečanom polaganju su nazočili zapovjednik Ivo Šeparović i njegov zamjenik Vinko Andreis.