U skladu sa Pravilnikom o protokolu Općine Vela Luka, povodom Dana neovisnosti, pred centralnim spomen-križem na mjesnom groblju sv. Roka vijenac su položili Općinski načelnik Tonko Gugić, Predsjednik Općinskog vijeća Dragiša Barčot te predstavnici općinskih organizacija SDP-a, HSS-a i HDZ-a.