U subotu je u prepunom atriju Centra za kulturu Vela Luka održan koncert klapa pod nazivom “Pjesma s otoka - klape u centar”. Nastupila je klapa s Lastova Fumari, te mješovita klapa F.D. Kumpanija I ponovno okupljena ženska klapa Lanterna.
Iako Lastovo s Korčule izgleda kao da se može do njega doplivati, najsporijim trajektom na svijetu putuje se dva sata. Na poziv klapskog voditelja Janesa Vlašića došla je muška klapa Fumari u Velu Luku.
- Drago nam je što smo došli da se uz pjesmu i podružimo. Uvijek je tako bilo i to nas spaja. Putovali smo dva sata, trajekt je malo spor, ali bitno je da se stigne kad se hoće. Inače na Lastovu nastupamo po crkvama i restoranima i uz naše pokladne običaje turistima je to zanimljivo ispričao je prvi bas Fumara Bartol Đivoje i dodao:
-Turistička sezona nije kao što je bila prošlih godina, sad je to već bitno lošije, recesija je učinila svoje. Ali po meni pomiri se s onim što ima i naprijed. Lastovo ima desetak puta manju ponudu nego Vela Luka, ali plivamo. Dosad je dolazilio najviše turista iz Italije, ali sada dolaze sjevernjaci i naši ljudi, a Slovenaca ima uvijek.Sve više dolaze Njemci i Francuzi približio je situaciju na Lastovu Đivoje.
Publika je uživala u otočkoj klapskoj pjesmi i druženju koje je uslijedilo.