Općinska načelnica Katarina Bikić je uputila Predsjednici RH Kolindi Grabar Kitarović pismo zahvale u svezi sa posjetom Predsjednice Veloj Luci, 26. listopada ove godine.
Pismo zahvale donosimo u nastavku:
“Poštovana predsjednice Grabar Kitarović,
želim Vam se još jednom zahvaliti na časti koju ste nam ukazali došavši u Velu Luku. Vjerujem da ste osjetili iskrenu srdačnost i pozitivno raspoloženje kod Velolučana na dočeku.
Privilegija je dočekati prvu predsjednicu Republike Hrvatske na jednoj od krajnjih točaka naše zemlje. Teško je živjeti na periferiji Hrvatske, izoliran i udaljen od centara moći i boriti se s velikim gospodarskim nedaćama koje pritišću našu Velu Luku, ali to ne znači da smo odustali.
Vela Luka je drugo otočko mjesto u Hrvatskoj po broju stanovnika i sve ćemo učiniti da usprkos brojnim preprekama to održimo i zadržimo naše mlade.
Za ostvarenje tog cilja potrebna nam je i Vaša pomoć da se čuje naš glas, da se osvijeste potrebe nas otočana, da nas se ne zaboravi i prepusti sudbini.
Unaprijed se zahvaljujemo na Vašoj pomoći, koja, vjerujemo, neće izostati i nadam se da će biti još prigoda za Vaš ponovni posjet Veloj Luci.
Bila mi je jako velika čast, kao prvoj načelnici u povijesti Vele Luke i otoka Korčule, primiti prvu predsjednicu u povijesti Republike Hrvatske.
Do skorog susreta stojim Vam na raspolaganju te Vam želim puno uspjeha i sreće na svim životnim poljima.
S poštovanjem
Načelnica Katarina Bikić, bacc.oec”