U srijedu, 3. 7. 2019. s početkom u 21 sat, u galeriji Centra za kulturu Vela Luka otvorena je izložba nakita i slika od žala velolučke umjetnice Franice Mandić.
Na izložbi je na maštovit način prezentiran unikatni nakit od kaučuka i konopa i slike od žala inspirirane mahom maritimnim motivima, morem, ribarima, ribama i mačkama, a izrađene su uglavnom na plavoj podlozi na koju autorica slaže minijaturne oblutke kojima gradi svoje kompozicije.
Osim unikatnog nakita i slika, Franica Mandić u galerijskom prostoru Centra za kulturu Vela Luka postavila je i zanimljivu instalaciju za koju je koristila izložbene lutke, limenu ambalažu nekadašnje tvornice „Jadranka“ u Veloj Luci, plavu tkaninu, svoj nakit i kamene oblutke.
Otvorenje izložbe izazvalo je veliki interes posjetitelja, a ugodno druženje uz pjesmu nastavilo se do kasnih večernjih sati. Prilikom otvorenja izložbe govorila je viša kustosica Centra za kulturu Vela Luka Rada Dragojević Ćosović koja je i otvorila izložbu, posebno naglasivši doprinos Franice Mandić u promoviranju Vele Luke unikatnim predmetima inspiriranih zavičajem i knjigom „Luška ića i pića“ za koje je dobila oznaku Hrvatski otočni proizvod.
Prilikom otvorenja izložbe govorio je i ravnatelj Centra za kulturu Vela Luka dr. sc. Dinko Radić koji je istaknuo kako nastojanja da se izrađuju predmeti inspirirani zavičajem, njegovom posebnošću i osobitostima svakako treba podržati i dati im što više prostora.
Na otovrenju izložbe pjevala je velolučka klapa „Fižul“ koja je i nakon formalnog dijela programa otvorenja izvela nekoliko skladbi i svojim nastupom doprinijela pravom ljetnom ugođaju izložbe.
Na kraju izlaganja prilikom otvorenja izložbe posjetiteljima se emotivnim govorom obratila Franica Mandić koja se zahvalila svim ljudima i organizacijama koje su joj pomogle u realizaciji izložbe.
Izložba ostaje otvorena do 10. 7. 2019. i može se pogledati od 9 - 15h i navečer od 19 - 22h.
U subotu i nedjelju galerija će biti otvorena od 10 - 12h i navečer od 19 - 22h.
Veselimo se Vašem dolasku!
CZK