U petak, 30. 08. 2013. u 21 sat u galeriji Centra za kulturu Vela Luka otvorena je humanitarna izložba prokromskih figura gosp. Darka Oreba Šipana.
Izložba nosi naziv "Ditinjstvo za ditinjstvo", a na izložbi su prezentirane 22 figurice inspirirane autorovim djetinjstvom, svakodnevnim životom u Veloj Luci i maritimnom tematikom. Izložba je prodajnog karaktera i sav prihod od prodaje radova namijenjen je Udruzi roditelja djece s posebnim potrebama "Cvitić".
Brojnu publiku u ime Centra za kulturu pozdravila je prof. Ivana Prižmić, a izložbu je otvorila prof. Rada Dragojević Ćosović koja je u prigodnom govoru istaknula važnu ulogu pojedinca u zajednici u kojoj živi i djeluje i osvrnula se na autorov opus i uspješnu suradnju Centra za kulturu Vela Luka i Udruge "Cvitić". Publiku su pozdravile i gđa. Jasna Žuvela, predsjednica udruge "Cvitić" i prof. Jelena Padovan , djelatnica udruge. Na kraju se prisutnima obratio i gosp. Darko Oreb Šipan.
Otvorenje izložbe uveličala je mješovita klapa Folklornog društva "Kumpanija" koja je izvela nekoliko skladbi.
Izložba ostaje otvorena do 6. 09. 2013.
Veselimo se Vašem dolasku!
CZK