Na sjednici Općinskog vijeća Općine Vela Luka koja se održala elektroničkim putem 09. prosinca, vijećnici su usvojili predloženi set mjera pomoći za ublažavanje negativnih posljedica epidemije COVID-19 načelnice Katarine Gugić.
U svrhu pomoći lokalnom gospodarstvu usvojene su mjere oslobađanja plaćanja zakupnine javnih površina kao i poslovnih prostora u vlasništvu Općine Vela Luka, usvojena je i mjera oslobađanja obveze plaćanja poreza na javnu površinu, te mjera kojom se poduzetnici čija je djelatnost obustavljena oslobađaju plaćanja javne usluge odvoza otpada.
Sve mjere vrijediti će za mjesec prosinac i sve dok je na snazi Odluka o nužnim epidemiološkim mjerama kojima se ograničavaju okupljanja i uvode druge nužne epidemiološke mjere i preporuke radi sprječavanja prijenosa bolesti COVID-19 putem okupljanja.
Uz navedene mjere donesene su i Odluka o predfinanciranju projekta nabave višenamjenskog plovila te Odluka o privremenoj zabrani izvođenja građevinskih radova na području Općine Vela Luka u 2021.g.
Načelnica Katarina Gugić