U četvrtak, 31. ožujka 2022. godine, održana je u općinskoj vijećnici sjednica Vijeća za prevenciju kriminaliteta, prevenciju u prometu i prevenciju narušavanja javnog reda i mira na području općine Vela Luka .
Tema sjednice je bila aktualna problematika, razmjena iskustva i unaprijeđenje međusobne suradnje s ciljem prevencije neželjenih događaja, kao i osiguranje pune zaštite prava i interesa svih mještana Vele Luke.
Na sjednici su prisustvovali predstavnici PP Korčula, CZSS Korčula, Doma zdravlja, Lučke kapetanije, Osnovne i Srednje škole, upravnih odjela Općine i Crvenog križa.
Teme o kojima se raspravljalo na sjednici su bile suradnja i koordinacija institucija u djelovanju na planu prevencije nepoželjnih oblika ponašanja, prevencije ovisnosti, sprijećavanja nasilja u obitelji , zaštite osoba sa duševnim smetnjama, prevencije u prometu i dr.
Domaćini skupa su bili općinska načelnica Katarina Gugić, kao i predsjednik Općinskog vijeća Zoran Manestar.
Na sjednici su dogovorene daljnje aktivnosti, kao i uključivanje i drugih institucija u rad ovog tijela.
tekst:Upravni odjel za društvene djelatnosti,
poljoprivredu i gospodarstvo