U ponedjeljak, 14. lipnja 2021. godine u atriju Centra za kulturu održana je konstituirajuća sjednica Općinskog vijeća Općine Vela Luka.
Za novog/starog predsjednika Općinskog vijeća izabran je Zoran Manestar (koalicijska lista SDP-HNS).
Također, vijećnici su donesenim Odlukama za potpredsjednike Općinskog vijeća izabrali Ranka Surjana (HSS) i Ivu Burmasa (vijećnik grupe birača).
Prisutni vijećnici pololožili su Prisegu kao i Načelnica.
Nakon konstituiranja Općinskog vijeća nastavit će se zakoniti rad vijeća u naredno mandatno razdoblje na svekoliku korist mještana Vele Luke.
Tajnik Opčinskog vijeća
Vanjo Žuvela