U organizaciji FLAG-a Južni Jadran i Općine Vela Luka u Općinskoj je vijećnici 19. rujna u 10.00 sati održana 1.i 2. radionica za izradu Lokalne razvojne strategije u ribarstvu koju je vodio Marijo Polić sa Instituta za razvoj i međunarodne odnose.
Na početku je prisutne pozdravio Mato Oberan voditelj Udruge FLAG Južni Jadran i uvodno objasnio čime se sve FLAG bavi te predstavio koje mogućnosti se za ribare nude ako postanu članovi ove udruge. Nakon toga ribari su imali priliku iznijeti svoje prijedloge za SWOT analizu, odnosno navesti koje smatraju da su snage, slabosti, prijetnje i prilike za razvoj ribarstva na našem području. Ovoj su radionici prisustvovali ribari sa cijelog otoka Korčule i Lastova, te Načelnici općina Vela Luka, Lumbarda i Lastovo.