Danas je u općinskoj Vjećnici održana radionica za mlade.
U partnerstvu s Dubrovačko-neretvanskom županijom i u suradnji s Općinom Vela Luka radionicu je organizirala udruga Europski dom Dubrovnik uz potporu Ministarstva socijalne politike i mladih.
Sve prisutne je u ime Općine pozdravio pročelnik Branko Joković.
Radionicu je vodila Adriana Kremenjaš-Daničić, predsjednica Europskog doma Dubrovnik.
Teme radionice bile su:
- Mladi u RH i Veloj Luci: društveni resurs ili opterećenje?
- Sudjelovanje mladih u lokalnim zajednicama kroz savjete mladih: što i kako?
- Iskustva aktivnog sudjelovanja mladih u drugim dijelovima Hrvatske i u inozemstvu
- Mogućnosti financiranja aktivnosti za mlade kroz europski program Erasmus Plus
- Moguće aktivnosti u Veloj Luci - izrada prijedloga.
Na radionici su sudjelovali srednjoškolci, te nezaposlene i zaposlene mlade osobe.
Izvješće sa radionice izradit će Europski dom Dubrovnik.