U nedjelju, 22.rujna, u atriju Centra za kulturu Vela Luka održana je humanitarna klapska večer pod nazivom „Još nam lito ni pasalo“. Nastupila je klapa Vela Luka Proizd, koja je ovom prilikom promovirala svoj novi CD "Niko novo vrime".
Gost večeri bila je ženska klapa „Fritule“ iz Kopra u Sloveniji.
Također su nastupili kvartet i oktet violina iz Osnovne glazbene škole Vela Luka, pod vodstvom profesorice Renate Prizmić-Linarić, uz pratnju Damira Vlašića na klaviru.
Prodajom karata prikupljeno je ukupno 3.000,00 kuna. Prihod je namijenjen Udruzi Liga protiv raka Korčula- Lastovo-Pelješac-Mljet u čije ime se zahvalila gospođa Arminija Šeparović.
Prisutni su dugotrajnim pljeskom pozdravljali izvođače i pjevali zajedno s njima.
Izvor: T. Surjan
Fotografije: M. Baničević