Dana 08. studenog 2013. godine, s početkom u 17,30 sati, u općinskoj vijećnici održana je 3. sjednica Općinskog vijeća.
Na sjednici nazočilo 12 izabranih vijećnika, Načelnik Tonko Gugić "Bakan" i Zamjenik načelnika Zoran Manestar.
Načelnik je odgovarao na pitanja vijećnika: Ive Burmasa, Katarine Bikić, Pina Novaka, Nikše Petkovića, Marine Šego, Dalibora Žuvele, Tatjane Vučetić, Tonka Barčota, Fani Topali i Zdravka Žuvele.
Nakon odgovora na vijećnička pitanja, Načelnik je vijeću predložio smanjenje svoje plaće, na način da se smanji osnovica za obračun plaće za 10% radi nezavidne financijske situacije u kojoj je općina u ovom trenutku. Prijedlog je prihvaćen.
Točka dnevnog reda - Izmjena Odluke o općinskim porezima, je izazvala raspravu i prigovore na smanjenje poreza na javnu površinu s 30% na 15% samo jednoj kategoriji obveznika – ugostiteljima, pa ju je Načelnik, kao predlagatelj – povukao.
Većinom glasova usvojena je odluka kojom se, za dvije godine, produljuje vrijeme povrata novčanih sredstava prikupljenih na temelju Odluke o naknadi za izgradnju i održavanje kanalizacijskog sustava Vela Luka, a radi smanjenja obveza proračuna u 2014. godini.
Nakon dopune Odluke o komunalnoj naknadi, jednoglasno je donesena Odluka o izmjenama i dopunama Proračuna Općine Vela Luka za 2013. godinu.
U nastavku sjednice je, na prijedlog vijećnika Nikše Petkovića, donesena Odluka o osnivanju Odbora za uređenje općinskih granica.
U Odbor za komunalnu infrastrukturu su jednoglasno izabrani: Željka Gugić i Nikša Prižmić, a Dalibor Žuvela u Odbor za gospodarstvo i poljoprivredu.