Tradicionalni svečani prijam u povodu božićnih i novogodišnjih blagdana Općine Vela Luka održan je u utorak(22.12.2015.) u hotelu Jadran.
Tradicionalnom blagdanskom prijamu nazočili su predstavnici javnog i političkog života mjesta, općinski vijećnici, predstavnici Crkve, ravnatelji županijskih ustanova, ravnatelji odgojno obrazovnih ustanova, istaknuti gospodarstvenici, pročelnici upravnih tijela Općine, predstavnici udruga i civilnog sektora. Pozdravni govor na domjenku su održali predsjednik općinskog vijeća Dragiša Barčot i općinski načelnik Tonko Gugić.
U svojim govorima su istaknuli potrebu zajedništva u stvarima od općeg interesa za mjesto. Uz prigodnu čestitku za nadolazeće blagdane Načelnik Tonko Gugić je posebno naglasio velike i važne infrastrukturne projekte koji se realiziraju na području naše Općine. Predsjednik vijeća Dragiša Barčot je izrazio nadu da će se Proračun Općine za 2016. godinu usvojiti jednoglasno kao i lani.
Također, svim gostima kao i svim ustanovama i drugim pravnim osobama su zaželjeli sretne nadolazeće blagdane; Božić i Novu godinu, te puno uspjeha u budućem radu.