U sklopu kulturne ljetne manifestacije „Luško lito 2017“, ove srijede, 26. 7. je s početkom u 21,30 na pijaci ispred crkve sv. Josipa u Veloj Luci održan tradicionalni ljetni koncert Narodne glazbe Vela Luka.
Popularne domaće i svjetske skladbe u izvedbi puhačkog orkestra Narodne glazbe, pod dirigentskom palicom maestra Marka Prižmića Makija, oduševile su brojnu publiku, koja je velikim pljeskom nagradila izvođače. Posebni gosti koncerta bili su članovi Jazz kvarteta Ante Borovina na bass gitari, Kuzma Prižmić na solo gitari, Roko Oreb na ritam gitari, te Zdravko Tabain na bubnjevima. Atraktivna izvedba mlade Ariane Valjan, Marine Žuvele, Anamarije Miline i Rine Dragojević, još jednom je dokazala da u Veloj Luci ima glazbenog potencijala.
U drugom dijelu nastupa puhačkog orkestra, publika je mogla uživati u instrumentalnim verzijama hitova popularne ABBA-e.
Nekadašnji član orkestra, Ante Marinović, koji zbog godina i zdravstvenog stanja nije više aktivni „mužikant“, svoj je instrument poklonio Narodnoj glazbi, te je tom prigodom primio Zahvalnicu, koju mu je uručio Vinko Šeparović, predsjednik Narodne glazbe.