S početkom u 21 sat, je ove subote, 27. 8. na pijaci ispred crkve sv. Josipa, u sklopu kulturne manifestacije „Luško lito 2016“, a u organizaciji glazbeno-estradne udruge „Gardelin“, održano 53. po redu natjecanje pod nazivom „Prvi glas Vele Luke 2016.“ Pred brojnom publikom, nastupilo je dvadesetak izvođača koji su svojoj vjernoj publici i ove godine upriličili bogati glazbeni program.
Ove godine došlo je do određenih promjena, odnosno, povratak na izvorni oblik natjecanja. Naime, ove godine publika je mogla čuti i nešto starije pjevače, kao što je to nekad bilo. Prvu nagradu publike osvojila je Lucija Mirošević s pjesmom Hajde da ludujemo. Trio u sastavu Ivana Jurković, Ariana Valjan i Marina Žuvela s pjesmom Lako je sve, osvojio je drugu nagradu publike, a treću nagradu ponijela je Nina Franulović u izvedbi pjesme Dani i godine.
Kao i dosadašnjih godina izvođače je pratio Gardelin-bend u sastavu Marko Prižmić Maki na klavijaturama, Ante Borovina na bas gitari, Filip Šego na ritam i solo gitari te Filip Stipković na bubnjevima.
U zabavnom dijelu programa nastupili su i ostali članovi udruge „Gardelin“ , a s parodijom na pjesmu Bjondina, dali svoj glazbeni osvrt na nedavno premještanje Hitne službe iz Vele Luke u Blato.
I ove godine veliki broj sponzora rado se odazvao u pomoći pri organizaciji manifestacije „Prvi glas Vele Luke 2016“ .
Fotogaleriju možete pogledati na sljdećem linku ovdje .