Sinoć je u velikoj dvorani Doma kulture u Blatu održan humanitarni koncert pod nazivom „Pjesma nas veže i spaja“.
Koncert u organizaciji Lige protiv raka Korčula-Pelješac-Lastovo-Mljet – ogranak Blato, bio je iznimno posjećen, a sve posjetitelje i izvođače pozdravila je Ana Simoni, tajnica Lige.
Publika je uživala u pravoj glazbenoj poslastici koju su priredile klape Kanela, Vela Luka – Proizd, Kumpanji, dječja ženska klapa Kolajna te Ivana Burić, Meri Cetinić, Tedi Spalato i Oliver Dragojević.
Koncertu je prethodila prodajna izložba ručnih radova koje su izradile članice i aktivistice Lige.