Po 54. put po redu, a u organizaciji glazbeno-estradne udruge „Gardelin“, u Veloj Luci je u sklopu kulturne manifestacije „Luško lito 2017“, održano natjecanje za Prvi glas Vele Luke.
Bila je to prilika da se mladi talentirani izvođači svojim glazbenim mogućnostima, predstave velolučkoj publici, koja ih svake godine vjerno prati i svojim dolaskom podržava u njihovom radu.
Ove godine, bio je nešto manji broj djece u takozvanom obaveznom, natjecateljskom dijelu programa, no nešto starija djeca svojim su izvrsnim izvedbama oduševili publiku, koja zato nije ostala zakinuta za dobru zabavu.
Prema mišljenju publike, prvo je mjesto uvjerljivo, sa 138 glasova osvojila Matea Vaniš Lazzari s popularnim hitom Život nije siv. Drugo mjesto osvojila je Franka Dragojević sa pjesmom Onaj dan, dok je treće mjesto svojim simpatičnim nastupom osvojila Anamari Baničević uz pjesmu Moj mali je opasan.
Publika se ponovo prisjetila prošlogodišnje pobjednice Lucije Mirošević, koja je svih još jednom pozvala na ludovanje uz pjesmu Hajde da ludujemo, te je u revijalnom dijelu koncerta sa predsjednicom udruge Željanom Petrić otpjevala još i pjesmu Kad ponese me romantika.
Kvartet Gabeline u sastavu Ariana Valjan, Marina Žuvela, Rina Dragojević i Anamaria Milina, još jednom su uz klavirsku pratnju voditelja Gardelin benda Marka Prižmića Makija, brojnu publiku oduševile svojim izvrsnim izvedbama popularnih hitova.
Voditelj programa Ante Žuvela je uz pomoć Marine Žuvele, Anamaraie Miline i Rine Dragojević otpjevao pjesmu Dady cool, a u pjesmi Dalmatinac i Dalmatinka pridružila mu se i Gabrijela Antunović.
Anamaria Milina je nastupila s pjesmom Smijem se, Marina Žuvela s pjesmom Ako je vrijedilo išta, a Anita Žuvela je otpjevala pjesmu Ja sam ti jedini drug.
Publika je imala prilike sudjelovati i u nagradnim igrama, što je dalo dodatnu simpatičnost cijelom kocertu.
Kao i dosadašnjih godina, i ove se godine odazvao veliki broj sponzora koji su svojim novčanim i drugim prilozima potpomogli u organizaciji ovog koncerta, na čemu im se udruga „Gardelin“ zahvaljuje.
Sve su izvođače svojom svirkom pratili članovi Gardelin-benda u sastavu: Marko Prižmić Maki na klavijaturama, Ante Borovina na bass gitari, Filip Šego na ritam i solo gitari, a nakon više od 20 godina za ovu je priliku za bubnjeve ponovo sjeo Danko Tabain. Na električnim bubnjevima svirao je Dominik Bošnjak.
Voditelji programa bili su Ante Žuvela Doro i Ana Dragojević.