Zbog novonastale situacije oko COVID-19 virusa, autobusni prijevoznik "Arriva" od srijede 18.ožujka 2020. godine, obustavlja prometovanje svakodnevnih autobusnih linija Vela Luka-Zagreb i Vela Luka-Dubrovnik. Obustava vrijedi do daljnjega.
Iako Korčulani ostaju bez autobusnih linija, trajekti, brodovi i katamarani i dalje voze, no putnicima se preporučuje međusobni razmak od najmanje jednog metra.