U subotu, 14. kolovoza, u jutarnjim satima, predstavnici Općine Vela Luka i DVD-a Vela Luka su položili vijenac pred spomen obilježje osobama stradalim u gašenju velikog požara u Potirni – 15. kolovoza 1985. Protokol je predvodio predsjednik Općinskog vijeća Zoran Manestar, a u komemoraciji su sudjelovali i predstavnici DVD-a, vijećnici Općinskog vijeća i predstavnici političkih stranaka.
U gašenju velikoga šumskog požara u predjelu Potirna, pet kilometara od Vele Luke, na blagdan Velike Gospe 1985. godine živote su izgubila četvorica Velolučana -Ante Anić, Ljubiša Anić, Mladen Anić i Đurica Aleksić.
Tekst i foto: B. Joković