Danas, u ponedjeljak, 14. kolovoza 2017.g., predstavnici Općine Vela Luka i Dobrovoljnog vatrogasnog društva Vela Luka su u skladu sa Pravilnikom o protokolu Općine položili vijenac na spomen obilježju stradalima u velikom požaru 1985. godine u Potirni.
Svečano polaganje vijenca su predvodili predsjednik općinskog vijeća Zoran Manestar, općinska načelnica Katarina Bikić i njezin zamjenik Dragiša Barčot, a sudjelovali su zamjenik predsjednika općinskog vijeća Vedran Dodik, predsjednica OO HSS-a i općinska vijećnica Željka Gugić, predsjednik OO SDP-a i županijski vijećnik Ivo Žuvela, predsjednik OO HSLS Ivan Bačić, zapovjednik DVD-a Ivo Šeparović i njegov zamjenik Vinko Andreis.
U velikoj tragediji 1985. godine živote su izgubila četiri mlada Velolučanina.