U skladu sa Pravilnikom o protokolu Općine Vela Luka ove subote, 22. travnja, svečanim polaganjem vijenaca i mimohodom Narodne glazbe Vele Luke obilježen je spomendan osolobođenja Vele Luke od fašizma.
Vijence su položili predstavnici Općine, Udruge antifašista Vele Luke, kao i predstavnici političkih stranaka.
U znak sjećanja i zahvalnosti na naše poginule mještane i antifašističke borce položeni su vijenci na spomen ploču poginulim Prekomorcima na zgradi Općine, pred Spomenikom palim borcima u centru mjesta, pred spomen piramidom na mjesnom groblju, kao i ispred spomen ploče streljanim rodoljubima na ulazu u groblje.
Svečano obilježavanje spomendana oslobođenja Vele Luke od fašizma, svojim je nastupom uveličala Narodna glazba Vele Luke, a polaganju vijenaca su nazočili brojni mještani i gosti.