Povodom Europskog dana sjećanja na žrtve svih totalitarnih i autoritarnih režima, predstavnici Općine Vela Luka su danas, u srijedu, 23. kolovoza 2017. godine, u jutarnjim satima, položili buket cvijeća i zapalili svijeću ispred spomen križa na mjesnom groblju sv. Roka.
U svečanom protokolu su sudjelovali općinska načelnica Katarina Bikić, predsjednik općinskog vijeća Zoran Manestar i predsjednica OO HSS-a i općinska vijećnica Željka Gugić.
Ovom simboličnom gestom predstavnici Općine Vela Luka su iskazali pijetet prema svim žrtvama totalitarnih i autoritarnih režima.