Povodom Europskog dana sjećanja na žrtve svih totalitarnih i autoritarnih režima, predstavnici Općine Vela Luka su u jutarnjim satima položili vijenac i zapalili svijeću pred Spomen križem na mjesnom groblju.
Dopunama Zakona o blagdanima, spomendanima i neradnim danima u Republici Hrvatskoj, 23. kolovoza obilježava se kao spomendan, Europski dan sjećanja na žrtve svih totalitarnih i autoritarnih režima.
Vijenac su položili općinski načelnik Tonko Gugić Bakan, predsjednik Općinskog vijeća Dragiša Barčot i zamjenik načelnika Zoran Manestar, a nazočili su i predstavnici općinskih organizacija HDZ-a, HSS-a i HSLS-a.