Na Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja u subotu, 5. kolovoza, predstavnici Općine, političkih stranaka i branitelja Vele Luke su položili vijence i zapalili svijeće za sve žrtve rata i za sve poginule hrvatske branitelje. Svečanom obilježavanju su nazočili načelnica općine Katarina Bikić, predsjednik općinskog vijeća Zoran Manestar , zamjenik načelnice Dragiša Barčot, predsjednik OO HSLS-a Ivan Bačić, predsjednik OO HDZ-a i općinski vijećnik Boris Žuvela, predsjednica OO HSS-a i općinska vijećnica Željka Gugić, općinska vijećnica Maja Barčot , predsjednik HVIDRE Korčula Vela Luka Ratko Žuvela i drugi...