U povodu Dana neovisnosti, u subotu 8. listopada, predstavnici Općine Vela Luka su pred Spomen križem na mjesnom groblju položili vijenac za sve žrtve na putu naše neovisnosti.
Vijenac su položili predsjednik Općinskog vijeća Dragiša Barčot, općinski načelnik Tonko Gugić Bakan i predsjednik OO HSLS-a Ivan Bačić Čino, a polaganju su nazočili predsjednica OO HSS Željka Gugić i predsjednik OO SDP Ivo Žuvela.