U povodu Dana neovisnosti, u četvrtak 8. listopada, predstavnici Općine Vela Luka su pred Spomen križem na mjesnom groblju položili vijenac za sve žrtve na putu naše neovisnosti.
Vijenac su položili predsjednik Općinskog vijeća Dragiša Barčot, općinski načelnik Tonko Gugić Bakan i njegov zamjenik Zoran Manestar, a polaganju su nazočili zamjenik predsjednika Općinskog vijeća Pavo Borovina, predsjednik OO HSLS-a Ivan Bačić, predsjednik OO HDZ-a dr. Dinko Radić, predsjednik OO SDP-a Ivo Žuvela i vijećnik OO HSS-a Nikša Petković.