U povodu Dana neovisnosti, u srijedu 8. listopada, predstavnici Općine Vela Luka su pred Spomen križem na mjesnom groblju položili vijenac za sve žrtve na putu naše neovisnosti.
Vijenac su položili općinski načelnik Tonko Gugić Bakan, predsjednik Općinskog vijeća Dragiša Barčot i općinski vijećnik i predsjednik OO HSLS-a Ivan Bačić, a polaganju vijenaca su nazočili predsjednica OO HSS-a Željka Gugić, predsjednik OO HDZ-a dr. Dinko Radić, predsjednik HVIDRE Korčula - Vela Luka Ratko Žuvela i drugi.
Uoči blagdana u utorak u poslijepodnevnim satima Narodna glazba Vele Luke je održala svečani mimohod centrom mjesta.