U skladu sa Pravilnikom o protokolu Općine Vela Luka, povodom Dana antifašističke borbe (22. lipnja), predstavnici Općine Vela Luka su u petak, 19. lipnja, položili vijence pred Spomenikom palim borcima u Centru mjesta, kao i pred spomen-obilježjem (piramidom) antifašističkim borcima na mjesnom groblju. Svečani protokol su predvodili općinski načelnik Tonko Gugić, predsjednik općinskog vijeća Dragiša Barčot i županijski vijećnik Ivo Žuvela, a polaganju su nazočili predsjednica OO HSS Željka Gugić i predsjednik OO HNS Deni Surjan.