U skladu sa Pravilnikom Općine Vela Luka, u povodu Dana antifašističke borbe - 22.lipnja, u subotu su položeni vijenci pred Spomenikom palim borcima u centru mjesta, a nakon toga pred spomen-obilježjem (piramidom) antifašističkim borcima na mjesnom groblju Svetoga Roka.
Protokol je predvodio predsjednik Općinskog vijeća Dragiša Barčot, a uz njega vijence su položili predsjednici općinskih organizacija SDP-a Ivo Žuvela, HSS-a Željka Gugić i HSLS-a Ivan Bačić.
Svečano polaganje vijenaca u centru mjesta uveličala je Narodna glazba Vela Luka.