Povodom obilježavanja Svjetskog dana Crvenog križa i Crvenog polumjeseca prošle srijede, 8 svibnja o.g.,u Veloj Luci je u organizaciji Gradskog društva Crvenog križa Korčula priređen prigodan program, humanitarna podjela kolača, prezentacije prve pomoći i realističan prikaza ozljeda, te mjerenje šećera i tlaka.
Ove godine u program su uključeni i naši mladi. Ukupno njih 18 (11 iz srednje škole te 7 iz osnovne) pokazali su svoje znanje iz prve pomoći.
Realističnim prikazom stvarnih ozljeda zainteresirali su brojne prolaznike.
Važno je istaknuti da su ove godine po prvi put na međuopćinskom natjecanju iz Prve pomoći u Korčuli bile prisutni učenici iz osnovne i srednje škole u Veloj Luci.
Volje i znanja nije manjkalo, a u programu su najviše uživala djeca iz Dječjeg vrtića Radost.
Starije aktivistice su se pobrinule za ukusne kolače, dok su se ravnateljica GDCK Marijana Milat i medicinska sestra Sandra Mirošević pobrinule za mjerenje tlaka i šećera.
GDCK Korčula.